تراز کردن متن در اکسل

1,095
بدون دیدگاه
تراز کردن متن در اکسل

همانطور که می دانید در نرم افزار ورد (Word) برای تراز کردن (دو سویه کردن) متن یک ابزار به نام Justify برای آن در نظر گرفته شده است اما در نرم افزار اکسل (Excel) به دلیل ماهیت آن این ابزار به طور مستقیم در اختیار کاربر قرار داده نشده است که در این مطلب می خواهیم با نحوه تراز کردن متن در اکسل به دو روش آشنا می شویم.

در روش اول سلول یا سلول های مورد نظر را انتخاب کنید. کلیک راست کرده و گزینه Format Cells را انتخاب یا از کلیدهای میانبر Ctrl + 1 استفاده کنید.

تراز کردن متن در اکسل

همانند تصویر در تب Alignment از منوهای کشویی Horizontal و Vertical گزینه Justify را انتخاب کرده و OK نمایید. دقت کنید در صورتی که می خواهید تنها متن به صورت افقی تراز گردد تنها منوی کشویی Horizontal  را روی Justify قرار دهید. در صورتی که مقدار Vertical را هم روی Justify تنظیم کنید، محتوای سلول به اندازه ارتفاع سلول تراز می شود یعنی ممکن است فاصله بین خطوط بیش از حد معمول نشان داده شود.

اضافه کردن ابزار Justify به اکسل:

در روش دوم ترازکردن متن در اکسل می خواهیم ابزار Justify را به نوار ابزار اکسل اضافه کنیم تا در صورت نیاز همانند برنامه Word با یک کلیک متن سلول انتخابی تراز گردد. این ابزار متن را تنها به صورت افقی تراز می کند.

تراز کردن متن در اکسل

نحوه اضافه کردن ابزار Justify به اکسل را در ویدیو ذیل می توانید ببینید.

مطالب مرتبط :

0 0 رای ها
امتیاز
اطلاع از
guest

0 نظر / سوال
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده تمامی نظرات
0
خوشحال می شویم نظر شما را در مورد این مطلب بدانیمx