تابع VALUE در اکسل

7
بدون دیدگاه
تابع VALUE در اکسل

از تابع VALUE در اکسل برای تبدیل مقادیر متنی (دارای فرمت های شناخته شده برای اکسل همانند عدد، تاریخ، درصد، زمان، واحد پول و …) به مقادیر عددی استفاده می شود (مثال 1 در تصویر). همچنین در اکثر گزارش هایی که از دیگر برنامه ها در قالب فایل اکسل دریافت می کنیم، اعداد به صورت متنی بوده و امکان انجام محاسابات روی آن ها وجود ندارد. در این مواقع با استفاده از این تایع (مثال 2 تصویر) به راحتی می توان مقادیر را به فرمت قابل محاسبه برای اکسل تغییر داد.

فرمت کلی تابع VALUE:

=VALUE(text)

آرگومان تابع VALUE :

1: text :   مقدار مورد نظر جهت تبدیل به عدد

برای نمونه در مثال 2 تصویر بالا مجموع اعداد ستون E که دارای فرمت متنی هستند با استفاده از تابع SUM محاسبه شده و برابر 0 می باشد. اما در ستون F با استفاده از تابع VALUE اعداد از حالت متنی خارج شده و مجموع آن ها با استفاده از تابع SUM محاسبه شده است.

در این مثال فرمت تمام مقادیر به صورت جداگانه با تابع VALUE به فرمت عددی تغییر داده شده سپس مجموع آن ها با تابع SUM محاسبه شده است در حالی که می توان این دو تابع را با هم ترکیب کرده و همزمان با تغییر فرمت اعداد مجموع آن ها نیز محاسبه شود:

=SUM(VALUE(F7:F11))         // =150

نکات تابع VALUE :

  • برای تبدیل مقادیر متنی بع عددی استفاده می شود.
  • مقادیری که  دارای فرمت شناخته شده برای اکسل هستند (همانند عدد، تاریخ، درصد، زمان، واحد پول و …) به مقادیر عددی تبدیل می کند.
  • در صورتی که فرآیند تبدیل مقادیر متنی به عددی نا موفق باشد تابع خطای !VALUE# را نمایش می دهد.

0 0 رای ها
امتیاز این مطلب
guest
0 نظر / سوال
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده تمامی نظرات
فهرست
0
خوشحال می شویم نظر شما را در مورد این مطلب بدانیمx
()
x